Festival dell’Economia

Najważniejszy we Włoszech kongres ekonomiczny odbywający się w Trento i Rovereto, na przełomie wiosny i lata. Obejmuje wykłady, warsztaty i rozmowy panelowe. W tym roku, tematem przewodnim kongresu będzie zależność między rozwojem ekonomicznym, a poziomem instytucji stymulujących proces. 

Musica Riva festival

Od ponad 30 lat, Musica Riva jest jednym z najważniejszych w Europie festiwali muzycznych, mającym na celu szukanie młodych talentów. Organizowany po północnej stronie Gardy, co rok zaskakuje melomanów niezwykle bogatym i różnorodnym programem – od recitali i koncertów, po konkurs Riccardo Zandonai, w którym udział biorą młodzi śpiewacy operowi. 

Festival Internazionale W.A. Mozart

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Rovereto. Pierwotnie organizowany końcem lata, teraz odbywa się wiosną. Idea festiwalu zrodziła się z chęci upamiętnienia występu muzycznego geniusza w kościele S. Marco, który odbył się w Boże Narodzenie w 1769 roku.  

Oriente  Occidente

Jeden z najważniejszych w Europie festiwali tańca współczesnego. Oriente Occidente jest świętem łączącym kultury i style taneczne, jak również okazją do wymiany doświadczeń choreografów i konfrontacji różnych szkół tańca. Imprezie towarzyszą spotkania i warsztaty z udziałem pisarzy, dziennikarzy i intelektualistów.