5 věcí, které stojí za vidění v Roveretu

Kousek od Trenta se nachází elegantní město, které má mnoho co nabídnout

Město Rovereto, vzdálené necelou půlhodinu jízdy vlakem od Trenta, je referenčním místem pro milovníky umění a dobrého života. Zde se nachází jedno z nejvýznamnějších italských muzeí současného umění Mart, kde také žil Fortunato Depero, jeden z největších italských umělců 20. století. Rovereto leží také v srdci Vallagariny, oblasti Trentina proslulé vínem Marzemino.

A pak je tu hrad s panoramatickou terasou s výhledem na město, typické taverny, gurmánská kuchyně michelinského šéfkuchaře Alfia Ghezziho a malé obchůdky v centru: vše v docházkové vzdálenosti od vlakového nádraží. Rovereto je totiž spojeno s Trentem a dalšími významnými italskými městy (Verona, Benátky) efektivním systémem železniční dopravy.

Pokud jste na dovolené v Trentu, doporučujeme vám, abyste si vzali den volna a objevili vše, co toto krásné město nabízí. Zde je 5 míst, která musíte vidět.

#1

Mart

Toto velké muzeum moderního a současného umění je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Roveretu a poznáte ho podle ikonické kopule, kterou navrhl architekt Mario Botta. Muzeum hostí významné dočasné výstavy i bohaté stálé sbírky. A po návštěvě se nezapomeňte zastavit v restauraci michelinského šéfkuchaře Alfia Ghezziho na náměstí u muzea.

#2

Futuristický dům umění Fortunata Depera

V Roveretu se narodil jeden z nejvýznamnějších italských umělců 20. století: Fortunato Depero, přední představitel futurismu. Jen několik minut chůze od galerie Mart se nachází jeho dům, kde je nyní umístěna jeho sbírka umění: Obrazy, tapiserie, mozaiky, kresby, designové objekty, koláže, plakáty, letáky a nábytek... díla, která jsou výsledkem talentu a kreativity tohoto výjimečného umělce.

#3

Hrad Rovereto

Když budete pokračovat v procházce starým městem, čeká vás jen krátké stoupání ke vstupní bráně hradu, v němž sídlí Italské muzeum válečné historie. Uniformy, zbroj, zbraně a dokumenty, které vyprávějí příběh více než pěti století bitev a válek od renesance po první světovou válku.

#4

Válečný památník Zvon

Od války k míru. S výškou 3,36 metru a průměrem 3,21 metru je největším zvonem s dalekým zvukem na světě: byla vyrobena v roce 1924 odlitím bronzu z děl válčících národů a od té doby šíří své univerzální poselství bratrství stovkou úderů při západu slunce. Z historického centra se k němu dostanete asi půl hodiny pěšky.

#5

Muzeum vědy a archeologie

Archeologie, zoologie, botanika, astronomie, vědy o Zemi, robotika: Toto muzeum, které patří k nejstarším v Itálii, se zabývá mnoha obory: představte si, že bylo založeno jako soukromá společnost v roce 1851! Uvnitř si můžete prohlédnout bohatou stálou sbírku s místnostmi věnovanými minerálům, zkamenělinám a ptákům a také dočasné výstavy, které se každý rok věnují jiným tématům.

Published on 06/06/2023