Turystyka w Trentino

Zima w Trentino  

Sezon sportów zimowych: mieszanka niepowtarzalnych krajobrazów i technologii zastosowanej do ujarzmiania śniegu. Nowoczesne, szybkie i wygodne wyciągi, 800 km doskonale utrzymanych nartostrad o zróżnicowanych stopniu trudności, dośnieżanych i gwarantujących pełne bezpieczeństwo przez cały sezon. Narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboard, narciarstwo połączone ze wspinaczką, nordic walking, rakiety śnieżne: wszystko co można zrobić na śniegu i ze śniegiem.

SIEĆ NARCIARSKA:
Altipiani di Folgaria, Lavarone e Luserna
Altopiano della Paganella, Skiarea Andalo e Fai della Paganella
Altopiano di Brentonico - Polsa - S. Valentino
Folgarida-Marilleva, Peio, Passo Tonale
Madonna di Campiglio, Pinzolo e Val Rendena
Pinè e Cembra
S. Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero e Vanoi
Trento e Monte Bondone
Val di Fassa
Val di Fiemme
Val di Non
Valli Giudicarie
Valsugana, Panarotta, Passo Brocon
MIEJSCOWOŚCI TURYSTYCZNE:
Andalo, Baselga di Pinè, Brentonico, Madonna di Campiglio, Folgaria, Folgarida Lavarone, Levico Terme, MarillevaMoena, Monte Bondone, Passo Rolle, Passo Mendola, Polsa, Predazzo, TRENTO

 

Lato w Trentino

Podróż wiodąca od Alp po Morze Śródziemne, która od rześkiego powietrza Dolomitów i najpiękniejszych krajobrazów alpejskich, stopniowo przeniesie Was w zieleń i łagodną paletę kolorów jeziora Garda.
Naturalne środowisko o urodzie nie mającej sobie równych. Trzy rozległe strefy objęte ochroną przyrody, pomagają pogłębić wiedzę o tych terenach przez organizowanie wycieczek, warsztatów i badań.

Idealne miejsce dla osób kochających ruch na świeżym powietrzu.
Alpinizm, gęsta sieć tras wycieczkowych, spacery oraz szczególnie polecany nordic walking to wszystko czeka na osoby preferujące łagodny wysiłek. Wielbiciele sportów wodnych, żaglówek i windsurfingu mogą spróbować swoich sił na dużych jeziorach, natomiast rafting i canyoning uprawić mogą na rwących potokach górskich.

Witalne siły ziemi znajdują swój wyraz także w pracy i produktach pół i pastwisk: od plantacji jabłoni do winorośli, od produkcji drobnych owoców do wyrobu serów.

Bogata spuścizna kulturowa i historyczna oraz liczne, nadal żywe tradycje, to cecha charakterystyczna dwóch miast - Trydentu i Rovereto.

OBSZARY TURYSTYCZNE:
Altipiani di Folgaria, Lavarone e Luserna
Altopiano della Paganella, Dolomiti di Brenta, Lago di Molveno
Altopiano di Pine' e Valle di Cembra
Garda Trentino e Valle di Ledro
Madonna di Campiglio, Pinzolo e Val Rendena
Rovereto, Vallagarina, Altopiano di Brentonico
San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero e Vanoi
Terme di Comano - Dolomiti di Brenta
Trento, Monte Bondone, Valle dei Laghi, Valle dell'Adige
Val di Fassa
Val di Fiemme
Val di Non
Val di Sole
Valli Giudicarie e Valle del Chiese
Valsugana, Lagorai, Vigolana e Valle dei Mocheni
MIEJSCOWOŚCI TURYSTYCZNE:
Caldonazzo, Cavalese, Canazei, Cles, Dimaro, Folgaria, Fondo, Lavarone, Molina di Ledro, Levico Terme, Molveno, Pejo, Pinzolo, Riva del Garda, Rovereto, San Martino di Castrozza, Terme di Comano, TRENTO, Torbole, Valle del Chiese e Valli Giudicarie