Turistika v Trentinu

Trentino v zimě

A pak je tu zimní sezóna: jde o mix technologie kombinované se sněhem mezi neopakovatelnými panorámy hor. Nejmodernější lanovky, rychlé a pohodlné, obsluhují 800 km sjezdovek, udržovaných trvale v perfektním stavu, mají různé obtížnosti a jsou pravidelně zasněžované, sjízdné a bezpečné po celou sezónu. Alpské lyžování, běžky, snowboard, nordic walking a sněžnice: to je vše co je možné provozovat se sněhem na sněhu.

LYŽAŘSKÉ AREÁLY:
Altipiani di Folgaria, Lavarone e Luserna
Altopiano della Paganella, Skiarea Andalo e Fai della Paganella
Altopiano di Brentonico - Polsa - S. Valentino
Folgarida-Marilleva, Peio, Passo Tonale
Madonna di Campiglio, Pinzolo e Val Rendena
Pinè e Cembra
S. Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero e Vanoi
Trento e Monte Bondone
Val di Fassa
Val di Fiemme
Val di Non
Valli Giudicarie
Valsugana, Panarotta, Passo Brocon
TURISTICKÉ LOKALITY:
Andalo, Baselga di Pinè, Brentonico, Madonna di Campiglio, Folgaria, Folgarida Lavarone, Levico Terme, MarillevaMoena, Monte Bondone, Passo Rolle, Passo Mendola, Polsa, Predazzo, TRENTO

 

Trentino v létě

Cesta od Alp ke Středomoří, která se od chladného štiplavého vzduchu královských Dolomit rozbíhá v zeleni až k mírnému podnebí jezera Garda.
Přírodní prostředí nesrovnatelné krásy. Tři chráněná území, Národní park Stelvio, Přírodní park Adamello Brenta a Park Paneveggio–Pale di San Martino, kde se prohlubují znalosti o území během turistickými exkurzí a prostřednictvím laboratoří a výzkumů.

Ideální cíl pro ty, kteří milují sport pod širým nebem.
Alpinismus, hustá pavučina značených stezek, trekking i mírná sportovní aktivita při provádění nordic walkingu. Pro milovníky vodních sportů jsou zde plachetnice a windsurf provozované na větších jezerech nebo rafting či canyoning na prudkých horských tocích.

Tato země, kde se vždy tvrdě pracovalo, nabízí produkty svých polí a pastvin: od pěstění jablek a vinné révy a drobných lesních plodů až po výrobu vynikajících sýrů.

Bohaté umělecké dědictví, historii, kulturu a tradici zastupují dvě důležitá města, Trento a Rovereto. Trento, město Koncilia, dodnes uchovalo svoje vzácné monumenty, podávající umělecké a historické svědectví o setkání italské a střeoevropské kultury, je dnes městem důležitých událostí; příkladem jedné z nich je Festival Ekonomie.
V městě Rovereto naleznete MART, muzeum současného a moderního umění, které hostí výstavy a důležité mezinárodní akce.

TURISTICKÉ OBLASTI:
Altipiani di Folgaria, Lavarone e Luserna
Altopiano della Paganella, Dolomiti di Brenta, Lago di Molveno
Altopiano di Pine' e Valle di Cembra
Garda Trentino e Valle di Ledro
Madonna di Campiglio, Pinzolo e Val Rendena
Rovereto, Vallagarina, Altopiano di Brentonico
San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero e Vanoi
Terme di Comano - Dolomiti di Brenta
Trento, Monte Bondone, Valle dei Laghi, Valle dell'Adige
Val di Fassa
Val di Fiemme
Val di Non
Val di Sole
Valli Giudicarie e Valle del Chiese
Valsugana, Lagorai, Vigolana e Valle dei Mocheni
TURISTICKÉ LOKALITY:
Caldonazzo, Cavalese, Canazei, Cles, Dimaro, Folgaria, Fondo, Lavarone, Molina di Ledro, Levico Terme, Molveno, Pejo, Pinzolo, Riva del Garda, Rovereto, San Martino di Castrozza, Terme di Comano, TRENTO, Torbole, Valle del Chiese e Valli Giudicarie