Apres Ski, czyli wieczorne atrakcje po nartach

Narciarski dzień w Trentino nie kończy się wraz z zachodem słońca. Gdy stają wyciągi, otwierają się drzwi licznych barów i restauracji

Po dniu spędzonym na stoku i odpoczynku w hotelowym SPA, czas poznać okolicę. Wieczorem, gdy pustoszeją stoki, ulice tętnią życiem. Na spragnionych wybornej włoskiej kuchni czekają lokalne restauracje, wine bary i puby. Pogawędka z przyjaciółmi przy talerzu serów i wędlin? A może sycące bombardino, rozgrzewające wino, lub kieliszek Trentodoc? Cokolwiek wybierzecie, to będzie pyszny wieczór.

ZACHODNIE DOLOMITY

Shuttle La Flaca, Andalo
Klub nocny w Andalo z ponad 50-letnią tradycją. Imprezy do białego rana, pokazy i koncerty oraz słynne, organizowane końcem stycznia party urodzinowe, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających okolicę turystów.

La Baracca, Passo Tonale
Nazwa restauracji i klubu została zaczerpnięta od starej, znanej w regionie stodoły, którą wielokrotnie trawiły pożary. La Baracca jest jednak zgrabną, wykończoną szkłem budowlą, w której w ciągu dnia można zjeść pizzę, a w nocy pobawić się przy dźwiękach muzyki.

Il Piano 54, Madonna di Campiglio
Nocny klub i bar wyglądające jak górska chata. Piano 54 przez całą zimę rozbrzmiewa dźwiękami muzyki i tętni życiem.

 

WSCHODNIE DOLOMITY

Ristobar Campo Base, San Martino
Nowoczesny bar mieszczący się obok dolnych stacji kolei Tognola. Campo Base to idealne miejsce, w którym można spróbować lokalnych piw, posłuchać muzyki na żywo i dobrze się zabawić. Głodnym polecamy tutejszą wyśmienitą kuchnię.

Après-Ski Paradis, Canazei
Za dnia miejsce to wygląda jak wielka stodoła, jednak wraz z zachodem słońca zmienia się w fajny klub, w którym międzynarodowe towarzystwo świętuje kolejny, spędzony na stokach masywu Sella dzień. Dobra zabawa gwarantowana!
Lounge Bar Cermisfera
Bar Cermisfera Lounge to świetne miejsce na spędzenie pełnego relaksu popołudnia przy talerzu pełnego zdrowych przysmaków i kieliszku wybornego wina. Chata znajduje się na końcu 7,5-kilometrowej trasy Olimpia w Alpe Cermis. W niedziele odbywają się tu słynne popołudnia aperitivo, w ramach których serwowane są pyszne przystawki, pizza, wino i koktajle.

 

Trento - Monte Bondone And Folgaria

Bondonero Ski Bar, Monte Bondone
Przestronny taras słoneczny w Bondonero jest idealnym miejscem, w którym zwieńczymy narciarski dzień w Monte Bondone. Wystarczy wygodnie rozłożyć się na leżaku, grzejąc w promieniach słońca i sącząc lampkę wybornego wina musującego Trento DOC. Z centrum Trento można dostać się tu specjalnie kursującym busem.

Rifugio Viote, Monte Bondone
Tańce na stołach w butach narciarskich to niekoniecznie wymarzone apres ski wszystkich turystów. Spragnionym miejsca na cichy przystanek miłośnikom narciarstwa klasycznego lub spacerów na rakietach śnieżnych polecamy Rifugio Viote, górską restaurację położoną na płaskowyżu Viote. Jakość przyrządzanych na bazie lokalnych produktów dań jest tu naprawdę wyjątkowa! Miejsce na pełną relaksu przerwę przy kubku gorącej herbaty.

John Club, Folgaria